Rządy Królowej

Dodano 23 lutego 2013, w opowiadania, przez regina.anna

I:

Piętno

Po chwili Brygida też zaczęła krzyczeć i upadła na podłogę. Po niej Paweł i Dagmara, prawie jednocześnie. Ksiądz, Daria, Adam i Morgan. Wszyscy padli na podłogę. Oskar rozdarł swoją koszulę. Na piersi miał bliznę w kształcie motyla. Ruszała się, pulsowała

-          Nie dotykajcie ich! – Krzyknął ksiądz.

-          Co się dzieje? – Spytał przerażony Wiktor.

-          Ona nadchodzi, uciekajcie! – Krzyknął Morgan. Oskar wbił sobie paznokcie w bliznę. Rozdarł ją. Krew płynęła mu po palcach, dłoni i piersi, ale zdawał się już nie czuć bólu. Z rany wyszedł niebieski motylek. Morgan podwinął rękaw jego blizna też pękła kolejny motyl z niej wyszedł.

-          Kto nadchodzi?

-          Musimy uciekać, nikt z nas z nią nie wygra!

-          Z kim?!

-          Z moją Panią. – Powiedział Oskar z uśmiechem.

-          To byłeś ty. Ty zabiłeś Sawickiego? – Morgan nie dowierzał.

-          Tak. – Odparł dumny z siebie Oskar. Ksiądz wstał i pobiegł po schodach. Zaczął szarpać za klamkę.

-          Zamknięte! Drzwi się zacięły! Jesteśmy uwięzieni!

-          To jakieś żarty, prawda!? – Spytała Brygida, ścierając dłonią krew z szyi. – Prawda!? – Wrzasnęła histerycznie.

-          Zauważyliście jak zimno się zrobiło? – Powiedziała cicho Daria. Brygida podbiegła do drzwi.

-          Jak to zamknięte? Było otwarte, zawsze było! – Złapała za klamkę i zaczęła szarpać. Drzwi zamarzły. Brygida szarpała coraz mocniej.

-          Zostaw, to nic nie da.

-          Nie mogę oderwać ręki… przymarzła. Pomóżcie mi. – Całe drzwi pokryły się już białym nalotem, tak jak dłoń Brygidy. – Nie czuje palców!

-          Paweł uwolnij ją! – Krzyknął Wiktor, Paweł wbiegł po schodach i zaczął ją odciągać od tych drzwi. Krzyczała, że to boli, ale Paweł mocno szarpał trzymając ją w pasie. W końcu się udało, oderwała się i razem spadli ze schodów. Paweł wstał ona dalej leżała.

-          Dzięki. – Paweł nic jednak nie odpowiedział. Stał nad nią i patrzył z wyrazem tępego zaskoczenia, widział, ale nie rozumiał tego co widzi. Daria pierwsza nie wytrzymała i wrzasnęła. Wiktor jęknął i odwrócił wzrok, Dagmara zwymiotowała, po chwili Adam też. Morgan zasłonił oczy Eryce.

-          Co się stało? Puść mnie! – Krzyknęła.

-          Właśnie, co się stało? Na co wy tak patrzycie? – Spytała nieco ogłuszona Brygida, usiłując się podnieść.. – Pomóżcie mi wstać.

-          Ma… masz złamaną rękę – Powiedziała Daria, drżącym głosem. Brygida spojrzała na swoją rękę, tę, której chwile wcześniej nie mogła oderwać od klamki. Od barku do łokcia była zamarznięta, dalej nie było już nic. Jej dłoń i przedramię nadal trzymały klamkę. Brygida dalej zamarzała, zaczęła krzyczeć.

-          Uciekajmy, jej już nie pomożemy! – Powiedział ksiądz.

-          To moja siostra, nie możemy jej tak zostawić! – Krzyknęła Daria, chciała jej pomóc, ale Morgan złapał ją w pasie i odciągnął.

-          Nie dotykaj, bo ty też zaczniesz zamarzać, to nie jest zwykły lód.- Brygida przestała Krzyczeć, zamarzło jej gardło.

-          Uciekajcie!!! – Zaczęli biec.

Otagowane:  

Jedna odpowiedź na Rządy Królowej

  1. ~Artefakty pisze:

    Magia skrzypi przy zetknięciu pióra z pergaminem, gdy artysta tworzy. Atrament buduje światy, burzy je, jednym przekreśleniem słów zmienia rzeczywistość. Ten czar nie może zniknąć.
    Artefakty to forum dla osób czytających oraz piszących zarówno prozę, poezję i dramat. Z otwartymi ramionami przyjmiemy do swojego grona każdego, zwłaszcza, jeżeli docenia dobrą literaturę czy tworzy swoje własne światy za pomocą słów.
    Serdecznie zapraszamy.
    http://ARTEFAKTY.boo.pl – Forum Literackie Artefakty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój tytuł mail facebook rss twitter Twój Tytuł O mnie Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim. Archiwum {archiwum} Linki {linki} Księga Gości dodaj zobacz {blog} szablonynablogi.pl

  • RSS