Wiadomość od Martyny

Dodano 11 stycznia 2014, w Bez kategorii, przez regina.anna

Witaj autorko Królowej Śniegu Nie bardzo wiedziałam czy pisać na blogu czy tutaj czy na maila, ale w końcu zdecydowałam pomęczyć fb, bo mam… sporo do napisania.
Przede wszystkim: cholera, jesteś świetna! Już dawno nic mnie tak nie wciągnęło, jak czytanie Twojej powieści. Przyznam szczerze: nigdy nie czytuje tych opowiadań wstawianych przez ludzi na blogi, bo sama sporo piszę i takie wstawianie zawsze dziwne mi się wydawało, a poza tym, jak coś było dobre to bałam się, że za dużą inspirację bym z tego czerpała Tak czy inaczej, na Królową trafiłam przypadkiem już daawno temu, ale dopiero teraz sobie o niej przypomniałam i przeczytałam w dwie noce. Możesz być z siebie dumna, bo zmusić mnie do czytania czegoś na kompie przez tyle czasu to prawdziwe wyzwanie Ale uwierz, to była ogromna przyjemność czytać coś tak dobrego. Masz talent!
Ale wracając do rzeczy: uważam, że powinnaś się starać wydać tę powieść w papierowej formie, a może już to robisz? Ja bym książkę na pewno kupiła Wprawdzie nie mam dobrych wspomnień z wysyłaniem czegoś do wydawnictw, zawsze odsyłali mnie z kwitkiem i może dlatego tak się bałam publikować tego co pisze w internecie? Choć pisze już od ponad 7 lat i mam kilka opasłych powieści na koncie to tylko jedna jest wydana w formie e-booka, co myślę, że było błędem. Tak czy inaczej myślę, że Tobie naprawdę może się udać wydać książkę, bo jest bardzo dobra.
Inna sprawa to moje małe kaprysy. Czytając kilka rzeczy rzuciły się w moje oczy, wiem, że to wkurzające, jak się już coś napisze, a potem ktoś mówi: aa coś tu można dopisać, coś dodać. Więc wybacz za to, ale powiem czego mi tak brakowało: dokładniejszego opisu pierwszego razu Morgana. Wiem, jestem dziwna, ale naprawdę! Fakt, że dla Eryki seks nie był niczym wyjątkowym, ale to był pierwszy raz Gabriela, więc należałoby temu poświęcić jakiś rozbudowany opis stosunku. Lubię coś takiego czytać i naprawdę dobrze napisane wprowadziłoby czytelnika w zawiłe uczucie, jakie zaczęło łączyć bohaterów. Nie wiem czemu, ale wydaje mi się to ważne – pogłębiłoby ich relacje. Poza tym trochę dokładniejszy opis tego, jak Eryka miała detox, nie wiem z jedno zdanie, że wymioty, że się rzuca po pokoju. Bo chyba była w sporym nałogu dość No i jeszcze na koniec zastanawiałam się co z Emilem, czy Eryka odzywała się do przybranego brata czy coś, może należałaby się mu krótka wzmianka Wybacz, że tak wymieniam, ale myślę, że to mogłoby jeszcze udoskonalić Twą powieść. Pisałaś też pod którymś rozdziałem, że wstawisz kiedyś usunięte fragmenty w czasie korekty – wstaw, ja bym chętnie przeczytała.
A Twoje Żniwa Białych Wdów tak samo mi się spodobały. Jestem już fanką Twojego stylu pisania – jest bardzo szczery, naturalny, dlatego cała powieść była niezwykle realistyczna, choć łączyła baśniowe elementy. W tak naturalny sposób używasz wulgaryzmów, że aż zazdroszczę, bo ja gdy piszę raczej wykorzystuje je w szczególnych przypadkach, raczej nigdy mi nie pasują, nie potrafię ich użyć w szczery, naturalny sposób, więc tego nie robię, zresztą mam trochę inny styl od Twojego;) Ale to z jaką szczerością bohaterowie się porozumiewają jest całkiem naturalne i wiarygodne, więc chwała Ci za to, czyta się miło, szybko. A fabuła wciąga jak nie wiem co! No i została świetnie skonstruowana. Podziwiam za te wszystkie cytaty z Biblii, nie wiem czy tak dobrze ją znasz czy tyle się ich naszukałaś, ale szacunek
Przepraszam, że się tak rozpisałam, ale jak już coś mi się spodoba, to zawsze tak robię (a rzadko coś mi się podoba do tego stopnia). No i to by było na tyle – pisz dalej!
Pozdrawiam gorąco i po prostu dziękuję za świetną lekturę :))

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Twój tytuł mail facebook rss twitter Twój Tytuł O mnie Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim. Archiwum {archiwum} Linki {linki} Księga Gości dodaj zobacz {blog} szablonynablogi.pl

  • RSS